METALE NIEŻELAZNE

Maszyny niskociśnieniowe

LK logo

Niskociśnieniowe maszyny z serii DY firmy LK Machinery są numerem jeden na świecie  w swojej kategorii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i badaniom,  niskociśnieniowe maszyny ciśnieniowe LK  są zaprojektowane tak, aby wydajnie, niezawodnie i bezpiecznie dostarczać najwyższej jakości odlewy ze stopów aluminium.

Kluczowe rozwiązania niskociśnieniowych maszyn odlewniczych firmy LK Machinery:

Zaawansowany system sterowania

Inteligentny sterownik PLC firmy Siemens integruje sterowanie ciśnieniem metalu, kontrolę chłodzenia matrycy i inne procesy, w celu osiągnięcia zintegrowanej automatyzacji.

Precyzyjna kontrola ciśnienia metalu

Cyfrowa kontrola wtrysku z 8 stopniowym ustawieniem ciśnienia umożliwia wysoką precyzję sterowania. Jest również wyposażona w kompensację ciśnienia, aby zapobiec spadkowi ciśnienia spowodowanego zmniejszeniem się poziomu roztopionego metalu.

System serwohydrauliczny

Wyposażony w dobrze znany system serwomotorów w celu zmniejszenia o 70% zużycia energii w porównaniu do standardowego silnika.

System zaciskania

Bezpośrednie prasowanie hydrauliczne i dwucylindrowe mocowanie umożliwiają szybkie i stabilne zamykanie.

System kontroli chłodzenia formy

  • 12 kanałów chłodzenia wodą i powietrzem z przepływomierzem, aby zapewnić dokładną kontrolę chłodzenia i zwiększenie szybkość chłodzenia w celu utrzymania stabilnej temperatury formy
  • 8 kanałów temperatury formy monitorowanie temperatury matrycy z krzywą temperatury matrycy krzywą temperatury matrycy, aby zapewnić precyzyjną kontrolę temperatury

Piec podtrzymujący

Piec podtrzymujący z ogrzewaniem zanurzeniowym, z przewodami grzejnymi umieszczonymi na dole pieca, w celu zmaksymalizowania skuteczności ogrzewania i redukcji zużycia energii o 30%. Rozwiązanie to również zmniejsza utlenianie się aluminium, a co za tym idzie zapewnia większą jakość ciekłego metalu.

Oferowana jest w typoszeregu DY20S.

Kontakt: