ODLEWNICTWO ŻELIWA

Materiały metalurgicze Elkem

Firma Elkem jest wiodącym dostawcą rozwiązań do obróbki ciekłego żeliwa. Produkty firmy Elkem, wspierane przez doświadczone zespoły serwisowe, zapewniają innowacyjne rozwiązania dla odlewnictwa żeliwa na całym świecie.

Elkem jest uznanym na świecie producentem najwyższej  jakości modyfikatorów, zapraw magnezowych i nawęglaczy na trzech kontynentach, aby zapewnić lokalną, szybką i skuteczną reakcję na wszystkie wymagania odlewni przy produkcji wysokojakościowego żeliwa.

Nowoczesna i innowacyjna technologia produkcji pozwala na uzyskanie wysokiej jakości materiałów dostosowanych do specyficznych warunków poszczególnych odlewni, a szeroki asortyment wytwarzanych materiałów spełnia potrzeby Klientów w zakresie wytwarzania najbardziej wymagających gatunków żeliwa. W połączeniu z szerokim zakresem premodyfikatorów firma Elkem może dostarczyć pakiet produktów opartych na rozwiązaniach, dopasowany do potrzeb poszczególnych klientów.

Firma Elkem posiada sześć zakładów produkcyjnych, a sprzedaż i doradztwo techniczne jest zagwarantowane przez dystrybutorów w poszczególnych krajach. Globalny serwis techniczny  i zaangażowanie w badania i rozwój prowadzone we własnych laboratoriach i centrach badawczych stanowią dodatkowe wsparcie dzięki któremu firma Elkem dostarcza innowacyjne rozwiązania dla przemysłu odlewniczego.

elkem

Modyfikatory żeliwa

więcej
elkem

Zaprawy magnezowe

więcej
elkem

Pokrycia zapraw magnezowych

więcej
elkem

Wkładki modyfikujące Tenbloc™

więcej
elkem

Nawęglacze do żeliwa

więcej

Doradztwo techniczne

więcej